ביקור אצל קרוב משפחה עם אדמנציה של אלצהיימר

עצה של פסיכוגריאטר- כיצד לבקר קרוב משפחה עם דמנציה

בדיוק כמו כל אחד אחר, אנשים עם אובדן זיכרון שיהיה לי מבקרים. מחלת אלצהיימר עלולה לגרום לשכחה ובלבול, אבל אנשים עדיין אנשים. אולי הם לא תמיד מתנהגים בדיוק כמו שהיו פעם, אבל זה המחלה. האדם בתוך הוא עדיין אותו, כך לרשום למוזרויות החדשות שלהם לדמנציה ולא לוקח הרבה דברים באופן אישי. מחלה שגורמת לשינויים במוח יכולה לגרום לאנשים לעשות ולומר דברים שנראים מוזר. נסה "ללכת עם הזרם" ועדיין אתה יכול לקבל ביקור מוצלח מאוד.

כדי לתקשר ביעילות עם אנשים שיש להם דמנציה זה חשוב לזכור כמה דברים פשוטים:

1. מה שאתה עושה הוא חשוב יותר ממה שאתה אומר. שפת הגוף שלך ואת הטון של קול שלך הם מאוד חשובים כאשר מדברים עם מישהו עם דמנציה. דבר לאט וברור, תוך שימוש במילות שהאדם שאתה מדבר עם יכול להבין. אם הוא או היא לא נראית להבין, לבחור משפטים קצרים ומילות שונות ולא לחזור על עצמך בדיוק.

2. הימנע שאלות בכל פעם שאתה יכול. אם אתה צריך לשאול את שאלה, תנסה לעשות את זה "לא" שאלה "כן" או. אנשים עם מחלת אלצהיימר לעתים קרובות מתקשים להביע את מחשבות מורכבות. אל תתעקש על תשובה אם האדם נראה מקבל מתוסכל או חרדה.

3. אל תדאג "האמת". אם אתה יכול לקבל שיחת האדם, אל תדאגו אם השיחה הגיונית או אם האדם עם דמנציה אומר דברים שאתה יודע הם לא נכון או לא נכון. עובדה ופנטזיה לעתים קרובות מתערבבות במוחו של מישהו עם דמנציה. אם מה שהאדם אומר לא מוביל להתנהגות מסוכנת ("אני הולך לאכול הפח הזה של בורית עכשיו"), מנסה ללכת עם הזרם ולמנוע תיקון. יהיה שני יש לך יותר כיף.

אם אתם מתחילים להרגיש מאוים על ידי דרך חדשה זו של ביקור מישהו עם מחלה דמנציה, פשוט לשבת ולנסות כמה רגעים של שתיקה. אם אתה מרגיש שהאדם שאתה מבקר הופך חרד או לחוץ, לחתוך הביקור שלך קצר ולהיפרד. אפילו ביקור בן חמש או עשר דקות עשוי להיות מספיק כדי לגרום למישהו להרגיש אהוב וטיפל, ועוד עשוי להיות יותר מדי.

פורסם בקטגוריה דמנציה, פסיכוגריאטר, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.