פסיכוגריאטר מסביר-סימנים ראשוניים של דמנציה

פסיכוגריאטר מסביר-סימנים ראשוניים של דמנציה

הזדקנות גורמת למספר שינויים לא רצויים , ואחד הנושאים הדחופים ביותר לקשישים הוא שוכח דברים בסיסיים. אם ההפסד הזה של זיכרון מתחיל לקרות בתדירות גבוהה יותר, אז יש אפשרות שזה יכול להיות סימן נפוץ של דמנציה או אלצהיימר, וכי ייתכן שהגיע הזמן להתחיל שוקל טיפול כדי לסייע בניהול ההשפעות של תנאים אלה. דמנציה נקראת הירידה של יכולות נפשיות ואילו האדם אמר הוא ערני ונמרץ, עד לנקודה של התערבות במשימות ואינטראקציות יומיות. הירידה עשויה להיות כרוכה בזיכרון, כישורי החלטה, תקשורת ומיומנויות חשיבה. יש כמה סימנים של דמנציה; הנה שלוש הנפוצים ביותר:

אובדן זיכרון קיצוני: שוכח דברים פה ושם נחשב נורמלי לאנשים שמזדקנים. עם זאת, אם אובדן זיכרון זה מתחיל לקרות על בסיס קבוע כל כך הרבה שזה משבש את היכולת לתפקד ביום, אז זה הסיבה לדאגה. שינויים מוקדמים בזיכרון לטווח קצר יכולים להתרחש בראשון מדי פעם ועלולים להתרחש בדרכים עדינות. השינוי ביכולת עשוי גם להיות לב על ידי האדם המבוגר, או מישהו שאינטראקציה יומיומית עם האדם המבוגר. דוגמאות לאובדן זיכרון זה כולל לא זוכר פרטים חשובים מסיפור קצר שעיתון שקראו, נאבק זוכר את שמו של אדם או מוצר ספציפי כאשר מדברים עם מישהו, שוכחים דברים חשובים כמו הארנק ואחרים שלך.

שוכח את המיקום שלהם: השכחה מיקום אלה וללכת לאיבוד היא סימן נוסף של דמנציה. זה מתייחס לאלה שמאבדים את דרכם באזור מוכר, כמו קרוב לבית. זה סיבה לדאגה כפי שהוא יכול להיות מסוכן לאדם המבוגר, כמו גם מטריד. אם אתה מבחין באדם האהוב שלך כל הזמן שוכח שבו דברים נמצאים בחלל או לאבד את חוש הכיוון בסביבה מוכרת שלהם, אז זה סיבה לדאגה בכל קשור לדמנציה.

נסיגה מעבודה או חברים: כאשר אדם הזדקנות מתחיל לשכוח דברים חשובים, לעתים קרובות הם יכולים להיות מתוסכלים ומפוחד של עובדה זו, ורוצה להסתיר את זה מאנשים אחרים . דרך אחת להתמודד עם הפחד הזה היא למשוך כמה שיותר מאינטראקציה עם אנשים שהם עובדים עם או חברים שהם בדרך כלל לקשר עם. אם אתה שם לב שזה קורה עם הזדקנות יקירכם, אז זה סימן נפוץ של תחילת הפוטנציאל של דמנציה.

פורסם בקטגוריה דמנציה, פסיכוגריאטר, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.