פסיכיאטר מומחה

מהי עבודתו של פסיכיאטר?

פסיכיאטר מוכר כאחד ממקצועות הרפואה וההתמחות שיש בו. פסיכיאטר הוא בעצם רופא המתמחה בהפרעות נפשיות. שלא כמו פסיכולוג, זה סוג של פסיכולוגיה מאמן את הרופא לזהות ולהכיר את מה שחולה מטופל נפשי ולהגיע למסקנה על איך אפשר להיות טוב יותר דרך צורה כלשהי של תרגילים נמרצים.

פסיכיאטר עוסק במחלת נפש, כמו גם צורות אחרות של הפרעות נפשיות או לחצים ומוסמך בטיפול במחלות מסוג זה. צורות אחרות של אימון שהרופא עשוי עבר תהיה לפסיכותרפיה, טיפול התנהגותי, אם זה קוגניטיבית או לא זה לא ממש משנה ופסיכואנליזה לבסוף.

פסיכיאטרים מטפלים באנשים עם הפרעות נפשיות והתנהגותיות שונות. חלק מאותם אנשים בעלי אבחנה של הפרעה נפשית (מחלה נפשית) ואולם חלק כדול מאלו שיפנו אל פסיכיאטר הם אנשים הנמצאים במשבר בשל שינויים שונים בחייהם. החל ממעבר דירה, מעבר מקום עבודה, מחלת הילד ואפילו בכלל בעיות רפואיות גופניות שונות הגומרות להישנויים התנהגותיים ורגשיים אחרים כגון גידולים במוח.

העבודה שרופאים אלה לעשות היא למצוא את הסיבה להפרעה הנפשית ולספר לכם כיצד לטפל בה. הרבה פעמים, זה בסופו שהמטופל צריך סוג של רפואה נפשית להתמודד עם המחלה, אבל יש פעמים שההפרעה הנפשית נקטה איזשהו ניתוח המוח. הם גם לדבר איתך ולאחר מכן לעקוב אחר לך בזמן התהליך של ריפוי, כמו גם לבוא עם צורות חדשות של טיפול בחולים שלהם.

הכלים העומדיםלרשות הפסיכיאטר רבים וכוללים טיפול פסיכיאטרי- תרופות ולא רק זה. פסיכיאטרים יכולים להתערב בטיפול ולעשור לאלו הפונים אליהם באמצעו טיפול שיחתי כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול רגשי, טיפול דינאמי  ובאמצעים נוספים אחרים שרבים אינם אפילו מודעים להם.

רבים מאיתנו מוצאים את זה קשה להתמודד עם חיים היום יום והלחץ מגיע לך או שאתה עובר בצורה כלשהי של דיכאון שמשפיעה עליך מבחינה נפשית ואז האדם הטוב ביותר לראות יהיה פסיכיאטר.